JAK VYBRAT NEJLEPŠÍ A NEJKVALITNĚJŠÍ PROFIL PLASTOVÝCH OKEN A DVEŘÍ

V současné době je na trhu velké množství profilů pro výrobu oken a dveří - různých typů, tvarů, stavebních hloubek, barev, vícekomorové profily atd. Asi nejdůležitější technický parametr je tloušťka stěn (zajištění stability a životnosti).Rozdělení profilových systémů DLE ČSN EN 12608:

  • třída A (s tloušťkou vnější stěny 3,0 mm)
  • třída B (s tloušťkou vnější stěny 2,7 mm)
  • třída C (s tloušťkou vnější stěny 2,5 mm)


Plastová okna a dveře z profilů třídy A dle normy ČSN EN 12608 představují nejvyšší možnou kvalitu dostupnou na současném trhu. Vyznačují se garantovanou tloušťkou stěn 3,0mm (tolerance 0,2mm) a vynikajícími materiálovými vlastnostmi – stabilita, pevnost rohů, výborné tepelně izolační hodnoty a protihluková ochrana.

V současné době se v EU, ČR nevyjímaje, používá minimálně 50 % B nebo dokonce C profilů. VEKA AG garantuje 100 % svých profilů v tloušťce 3 mm. Jako největší výrobce plastových okenních profilů, je hlavním propagátorem čistého trhu. Plastová okna a dveře z profilů VEKA splňují veškeré požadavky pro profily třídy A, jen kompletní systém okenních profilů VEKA třídy A zajistí nejvyšší možnou kvalitu.

Efektivní tepelná izolace - kombinace tvarové stálosti plastových oken třídy A s vysoce funkčními trojskly (nebo „vícenásobným zasklením“) zajišťuje Vaší domácnosti úsporu nákladů na vytápění.

Lepší protihluková ochrana - silnější tloušťka stěn plastových oken VEKA tlumí hluk a jiné venkovní rušivé zvuky výrazně lépe oproti profilům třídy B.

Lepší ochrana proti vloupání - speciální kování, bezpečnostní krycí plech a vysoce tvrdé PVC s ocelovou výztuží v kombinaci s promyšlenou geometrií profilů představují velkou překážku pro zloděje a doslova tak chrání Váš domov.

Delší životnost - díky nejmodernějším výrobním postupům se plastová okna a dveře VEKA ani při intenzivním a silném namáhání nekroutí a zachovávají si plnou funkčnost a po mnoha letech používání nejeví známky opotřebení.


Technici VEKA AG provedli ve svých laboratořích řadu měření, kde srovnávali vlastnosti identických profilů. Jednou s vnějšími stěnami tloušťky 3 mm (A) a pak s tloušťkou 2,7 mm (B).

Měření ukázala následující rozdíly mezi profily třídy A a profily třídy B:

Nosnost a pevnost rohů

- ve třídě A až o 20% vyšší než u třídy B

Průhyb a kroucení v zátěži

- u třídy A až o 12% nižší než u třídy B

Vytržení šroubů

- u třídy A je potřeba až o 20% větší síla než u třídy B